Podcast NIE WIDZĄC PRZESZKÓD

wpis w: Aktualności, Blog | 0

Facebook, YouTube, Twitter, prasa, radio i telewizja… Tam już byliśmy. W planach mamy także wyskakiwanie z Waszych lodówek, jednak zanim do tego dojdzie postanowiliśmy wystartować z autorskim podcastem, którego premierowy odcinek ukaże się już 19 marca!

Choć nowy rok liczy sobie już nieco ponad dwa miesiące, to spoglądając na nasza tablicę w mediach społecznościowych mieliście prawo pomyśleć, że absolutnie nic się u nas nie dzieje. No cóż… Chyba nie zaskoczy Was informacja, iż bylibyście w potężnym błędzie. Miniony czas spędziliśmy nad planami związanymi z tegoroczną działalnością naszej fundacji, a pierwszy z zaplanowanych na najbliższe miesiące projektów właśnie startuje!

Pomysł na podcast zrodził się w dość osobliwych okolicznościach, jednak to nie geneza jego powstania jest tu najważniejsza, a jego cel. Przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, które od lat wspiera nasze liczne projekty, zrodził się pomysł na stworzenie czegoś, co pozwoliłoby na dostarczenie odbiorcy kontentu będącego mieszanką rozrywki, inspiracji, motywacji, edukacji oraz integracji. Tak, zdajemy sobie sprawę, że brzmi to trochę jak coachingowy bełkot – zapewniamy jednak, że to coś zdecydowanie lepszego.

W ciągu najbliższych tygodni na łamach naszego kanału YouTube oraz platformach do podcastingu będziemy dzielić się z Wami rozmowami z osobami związanymi ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Czasem będą to nazwiska znane szerszej publiczności, czasem lokalnej społeczności, bez wątpienia jednak nasi goście będą mieli Wam do przekazania wiele ciekawych historii, które spokojnie mieszczą się w ramach wymienionego w akapicie powyżej kontentu.

Dziesięć zaplanowanych odcinków pojawiać się będzie w każdy piątek – począwszy od 19 marca. W każdy poniedziałek poprzedzający premierę na profilu Facebook naszej fundacji będziemy zdradzać Wam kim będzie jego bohater, a wraz z odkrywanymi na początku tygodnia kartami związana jest mała niespodzianka. Każdy z naszych gości oprócz pytań przygotowanych przez nas z wielką przyjemnością odpowie także na Wasze. Będziemy czekać na nie w komentarzach bezpośrednio pod poniedziałkowym postem na naszym profilu oraz – dla nieco mniej śmiałych – za pośrednictwem skrzynki kontakt@niewidzacprzeszkod.pl. Każdy z naszych gości osobiście wybierze pytanie, które najbardziej mu się podobało, a jego autor otrzyma od nas upominek. Jak nie trudno się domyślić, zwycięzców będzie dziesięciu, a ich nazwiska ogłosimy po zakończeniu projektu.

Rozmowy z osobami ze świata sportu, dziennikarstwa, sztuki i kultury, a także z bohaterami lokalnych społeczności będą publikowane ni tylko w formie audio, ale także tekstowej z myślą o szerokorozumianej dostępności.

Mamy nadzieję, iż ta krótka zapowiedź startującego właśnie projektu podsyciła Wasze apetyty – bez bicia przyznajemy się, że sami z niecierpliwością czekamy na pierwszy odcinek! Do usłyszenia już w najbliższy piątek!

_____

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *