Pomocna dłoń #2: Biała laska

wpis w: Aktualności, Blog | 0

Biała laska to jeden z najważniejszych atrybutów osoby niewidomej. To właśnie dzięki niej może ona samodzielnie się przemieszczać. Podczas poruszania się osoba niewidoma używa jej w celu badania przestrzeni znajdującej się przed nią. Biała laska pozwala jej rozpoznać teren, wytyczyć oraz bezpiecznie przebyć drogę omijając liczne przeszkody.

Niestety czasami dochodzi do sytuacji, w których przypadkowy przechodzień, rowerzysta, użytkownik hulajnogi, a w skrajnych przypadkach kierowca samochodu „wpada” pod białą laskę, co często prowadzi do jej uszkodzenia, a tym samym pozbawia osobę niewidomą tego niezwykle ważnego dla niej narzędzia.

Dla osoby niewidomej stanowi to poważny problem, ponieważ bez białej laski nie jest ona w stanie samodzielnie kontynuować swojej trasy. W związku z tym zwracamy się do Wszystkich z gorącą prośbą. Jeśli kiedykolwiek staniecie się uczestnikiem lub świadkiem takiej sytuacji, to nigdy nie zostawiajcie osoby niewidomej bez pomocy, a broń Boże nie uciekajcie z miejsca zdarzenia! Podejdźcie i zapytajcie w jaki sposób możecie jej pomóc.

Poniżej możecie zobaczyć w jakim stanie znajduje się biała laska Adriana, który przed kilkoma dniami miał wątpliwą przyjemność spotkać na swej trasie rozpędzonego rowerzystę. Po kolizji uciekł on z miejsca zostawiając Adriana samego i pozbawionego swego „przewodnika”.

_____

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *