Rusza kampania „Mały gest – Wielkie wsparcie”

wpis w: Aktualności, Blog | 0

Odczytanie numeru nadjeżdżającego autobusu, podanie odpowiedniego produktu ze sklepowej półki, podprowadzenie do odpowiednich drzwi – czy to coś wielkiego? Dla większości z Was na pewno nie, jednak dla pewnej części naszego społeczeństwa taki mały gest znaczy bardzo wiele.

Mamy przyjemność ogłosić, iż 23 września 2020 roku startuje kampania „Mały gest – Wielkie wsparcie”, która prowadzona będzie przy współpracy Fundacji NIE WIDZĄC PRZESZKÓD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Na kanwie sukcesu kampanii „Widzialni (Nie)widzialni” zdecydowaliśmy się pójść o spory krok dalej. Działania związane ze startującym w dniu dzisiejszym projektem, którego celem będzie zwrócenie uwagi na sytuację osób niewidomych i słabowidzących prowadzone będą nie tylko w Krakowie. Z naszym przekazem pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego –mówi Marcin Ryszka, Prezes fundacji.

Prace nad kampanią były, są i będą prowadzone w całej Małopolsce. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim projekcie, będziemy chcieli dotrzeć do jak największej liczby odbiorców za pośrednictwem internetu, radia i prasy – nowością, a jednocześnie największym wyróżnikiem kampanii „Mały gest – Wielkie wsparcie” na tle innych tego typu będzie autorski program telewizyjny, który emitowany będzie na antenie TVP3 Kraków. Będzie on poświęcony osobom niepełnosprawnym, które mimo swych ograniczeń czerpią z życia pełnymi garściami.

Na profilu FB oraz kanale YT fundacji ponownie pojawią się materiały filmowe prezentujące scenki z życia codziennego osób z dysfunkcją wzroku z udziałem znanych osobistości ze świata kultury, sztuki i sportu. Będzie ich łącznie dziesięć, a co za tym idzie, dziesięciu będzie także ambasadorów. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy zdradzając, iż oficjalnym głosem kampanii ponownie został Daniel Kondraciuk.

O kampanii „Mały gest – Wielkie wsparcie” będzie także głośno w radio, nie tylko dzięki reklamom audio, ale także za sprawą audycji poświęconym projektowi. Wśród znanych powszechnie rozgłośni znajdą się również te mniej znane szerokiej publiczności, a które w wielu przypadkach prowadzone są przez i dla osób niepełnosprawnych. Podobnie rzecz się będzie miała z prasą – o kampanii będzie można przeczytać w prasie specjalistycznej wydawanej z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących.

Możliwość współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego to ogromne wyróżnienie dla naszej fundacji. Choć w przeszłości mieliśmy już przyjemność działać wspólnie przy Tygodniu Osób z Niepełnosprawnościami, to bez wątpienia dla naszej organizacji jest to największy tego typu projekt o tak istotnych walorach społecznych – podkreśla Piotr Niesyczyński, Wiceprezes zarządu.

Jak nie trudno się domyśleć, kampania prowadzona będzie dwutorowo, a jej przekaz kierować będziemy do osób pełno oraz niepełnosprawnych. Do pierwszej grupy odbiorców kierowane będą materiały, których celem będzie rozbudzenie chęci niesienia pomocy, do drugiej – informacje o tym, gdzie taką pomoc można uzyskać.

W tym celu niezbędna będzie współpraca z wolontariuszami, fundacjami, stowarzyszeniami i wszelkiego rodzaju instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie naszego województwa. 

Finał kampanii zaplanowany jest na grudzień. Oznacza to, że przed naszą fundacją blisko trzy miesiące ciężkiej, ale jakże ważnej pracy. 

Nie chcąc odsłaniać wszystkich kart na raz, w ciągu najbliższych dni będziemy odkrywać przed Wami kolejne elementy kampanii – z jej oficjalnym logo oraz plakatem na czele. Śledźcie uważnie nasz profil i dzielcie się z innymi publikowanymi na nim treściami. Wszak w kampaniach społecznych najważniejszą rolę odgrywacie właśnie Wy!

___

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *